“Türkiye’nin AB’ye Üyelik Süreci” Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı Ankara’da Düzenlendi

Son Güncelleme: 26 Ocak 2016

26 Ocak 2016 Salı günü Ankara'da Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır'ın katılımıyla sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, iş dünyası kuruluşları ve üniversitelerden yaklaşık 2500 temsilcinin hazır bulunduğu "Türkiye'nin AB'ye Üyelik Süreci" konulu Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, AB'ye üyelik sürecimizde Türkiye'nin değişim ve dönüşümüne katkıda bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır'a, AB'ye üyelik süreci ile ilgili görüş ve önerilerini ilk elden sunma fırsatını buldu.

Toplantıda ayrıca, Erasmus + Programı ve Türkiye-AB Mali İşbirliği Programı kapsamında sivil toplum kuruluşlarına verilen destekler konusunda bilgilendirme sunumları yapıldı.

Avrupa Birliği Bakanlığı'nca "Güçlü bir sivil toplum ve güçlü bir Türkiye" anlayışıyla şimdiye kadar İstanbul, İzmir, Konya, Adana, Bursa, Antalya, Samsun ve Eskişehir'de 8 adet sivil toplumla diyalog toplantısı düzenlenmişti. Bu toplantılara binlerce sivil toplum kuruluşunu temsilen 16.000'den fazla kişi katılım sağladı.

Toplantı kapsamında gerçekleştirilen sunumlar için tıklayınız:

IPA Kapsamında STK’lara Sağlanan Destekler

Erasmus+, Ulusal Ajans

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir