“AB’ye Üyelik Süreci ve Türkiye’nin Yeni AB Stratejisi” Konulu Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı Bursa’da Düzenlendi

Son Güncelleme: 22 Nisan 2015

22 Nisan 2015 tarihinde, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Bursalı sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, iş dünyası kuruluşları ve üniversitelerden yaklaşık 1500 temsilcinin katılımıyla “AB’ye Üyelik Süreci ve Türkiye’nin Yeni AB Stratejisi” konulu Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı düzenlendi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır toplantı kapsamında Yeni AB İletişim Stratejisi ve müzakere sürecimize ilişkin değerlendirmelerini paylaştıktan sonra, samimi bir diyalog ortamında katılımcılar ile görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıda ayrıca, Yeni AB İletişim Stratejisi çerçevesinde yürütülecek projelerin finansmanı ile ilgili olarak, Erasmus+ Programı ve Türkiye-AB Mali İşbirliği Programı kapsamında sivil toplum kuruluşlarına verilen destekler konusunda bilgilendirme sunumları yapıldı.

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından “Güçlü bir sivil toplum ve güçlü bir Türkiye” anlayışıyla düzenlenen diyalog toplantılarının ilki 26 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’da, ikincisi 19 Şubat 2015 tarihinde İzmir’de, üçüncüsü 18 Mart 2015 tarihinde Konya’da ve dördüncüsü 24 Mart 2015 tarihinde Adana’da düzenlenmişti. Her dört toplantıya da yüzlerce sivil toplum kuruluşunu temsilen toplam 8000’den fazla kişi katılmıştı.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir