“Türkiye’nin Yeni AB Stratejisi” Konulu Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı İzmir’de Düzenlendi

Son Güncelleme: 25 Şubat 2015

19 Şubat 2015 tarihinde, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından İzmirli sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, iş dünyası kuruluşları ve üniversitelerin temsilcilerinin katılımıyla “Türkiye’nin Yeni Avrupa Birliği Stratejisi” konulu Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı düzenlendi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır toplantı kapsamında Yeni AB İletişim Stratejisi ve müzakere sürecimize ilişkin değerlendirmelerini paylaştıktan sonra, samimi bir diyalog ortamında katılımcılar ile görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıda ayrıca, Yeni AB İletişim Stratejisi çerçevesinde yürütülecek projelerin finansmanı ile ilgili olarak, Erasmus+ Programı ve AB Katılım Öncesi Mali Yardım kapsamında sivil toplum kuruluşlarına verilen destekler konusunda bilgilendirme sunumları yapıldı.

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından “Güçlü bir sivil toplum ve güçlü bir Türkiye” anlayışıyla düzenlenen diyalog toplantılarının ilki, 400’e yakın sivil toplum kuruluşundan 2000’den fazla temsilcinin katılımıyla 26 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’da düzenlenmişti.

Bilgilendirme toplantısında yapılan sunumlar için:

Sivil Toplum Kuruluşları için AB Fonları

Türkiye-AB Mali İşbirliği

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir