* Afyonkarahisar Valiliği 9 Mayıs 2013 Avrupa Günü Etkinlikleri

Son Güncelleme: 15 Mayıs 2013

AFYONKARAHİSAR VALİLİĞİ

Ab Dış İlişkiler Ve Proje Koordinasyon Merkezi

9 MAYIS 2013 AVRUPA GÜNÜ KUTLAMA RAPORU


1-  Afyonkarahisar Valiliği AB, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi olarak 9 Mayıs 2013 tarihinde il merkezimizde bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kapsayan bir çocuk şenliği ile şiir, kompozisyon ve resim alanlarını kapsayan bir yarışma düzenlenmiştir.

2- 9 Mayıs 2013 tarihinde çocuk şenliğine katılan tüm katılımcılarımıza dağıtılmak üzere Afyonkarahisar Fidanlık Müdürlüğünden 400 adet çam fidanı alınmıştır.

3- Yarışma Avrupa Birliği konusunda İlkokul öğrencilerine şiir, ortaokul öğrencilerine resim ve lise öğrencilerine kompozisyon branşlarında yapılmıştır. Yarışma İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından resmi yazıyla okullara duyurulmuştur. Ayrıca yarışma için bir afiş hazırlanıp okullara asılarak öğrencilere duyurusu yapılmıştır. Yarış ödüllerimiz;

Birincilik Ödülümüz    -------   Tablet Bilgisayar

İkincilik Ödülümüz     -------   Mp4 Çalar

Üçüncülük Ödülümüz   -------- 100 Temel Eser

            Ödül almaya hak kazanan eserlerimizin ödülleri 9 Mayıs 2013 tarihinde Çocuk Şenliğimizde sahiplerine takdim edilmiştir.

Afyonkarahisar Valiliği 9 Mayıs 2013 Avrupa Günü Etkinlikleri

4- İl merkezinde bulunan okullarımızdan her okuldan 4 öğrenci ve 1 öğretmenin katılımıyla düzenlenen çocuk şenliğimiz başarıyla gerçekleştirilmiştir. Şenliğimiz İstiklal Marşı ve Saygı Duruşuyla başlamıştır. Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Erhan GÜNAY ve Afyonkarahisar Valiliği AB, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Hasan Hüseyin OĞUZ günün anlam ve önemine yönelik birer konuşma yapmışlardır. Avrupa Birliğinin insan yaşamına sağladığı avantajları içeren bir video gösterimi yapıldı.

Afyonkarahisar Valiliği 9 Mayıs 2013 Avrupa Günü Etkinlikleri

Afyonkarahisar Ali Çağlar Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan müzik grubu şenliğimize katılanlara neşeli bir mini konser vermiştir. Afyonkarahisar Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi İrem Merve TÜRK Avrupa Birliğinin Günlük Hayatımıza Etkili başlıklı bir yazı okumuştur. Afyon Kocatepe Üniversitesi Halk Oyunları grubu tarafından halk oyunları gösterisi yapılmıştır. Zamane Yolcuları adlı tiyatro grubu tarafından temiz çevre temalı bir tiyatro gösterisi yapıldı. Yarışma sonrasında ödül almaya hak kazanan öğrencilerimizin ödülleri Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Erhan GÜNAY ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim ÇAKAL tarafından verilmiştir. Programın son safhasında bahçeye çıkılmış çocuklara Nasreddin Hoca, Hacivat ve Karagöz ve Pantomim gösterileri yapılmıştır. Şenlimize katılan herkese tişört, şapka, pamuk şeker ve çam fidanı dağıtılmıştır.

Afyonkarahisar Valiliği 9 Mayıs 2013 Avrupa Günü Etkinlikleri

Afyonkarahisar Valiliği 9 Mayıs 2013 Avrupa Günü Etkinlikleri

Afyonkarahisar Valiliği 9 Mayıs 2013 Avrupa Günü Etkinlikleri

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir