* Bolu Valiliği 9 Mayıs 2013 Avrupa Günü Etkinlikleri

Son Güncelleme: 15 Mayıs 2013

Bolu’da 9 Mayıs Avrupa Günü Etkinlikleri 13:30’da Avrupa Birliği Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı ile başladı. Toplantıya kamu kurumları temsilcileri ile sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.  

Etkinliklere daha sonra Abant İzzet Baysal Üniversitesi Avrupa Birliği Topluluğu, Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu (TÜRK HMHOT) öğrencileri ile AB UDYK temsilcilerinin katılımıyla şehrin ana caddesi olan İzzet Baysal Caddesinde yürüyüş ile devam edildi.

Yürüyüşün ardından ABİÜ Avrupa Birliği Topluluğu öğrencileri Bolu Valiliği AB Koordinasyon Merkezi temsilcileriyle beraber Bolu Belediye Başkanlığı’na bir ziyaret gerçekleştirerek Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz’dan Avrupa Birliği konusunda yapılan çalışmalar konusunda bilgi aldı.

Etkinlikler 15:30’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda Açık Hibe Duyuruları sunusu ile Avrupa Birliği ve Türkiye İlişkileri ve Türkiye’nin AB’ye Katılım Sürecinde Son Durum konulu seminer ile devam etti. ABİÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Sayın Yrd. Doç. Dr Engin İ. ERDEM tarafından verilen seminere Bolu halkı, UDYK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Avrupa Günü kutlamaları, öğrenciler ve Valilik AB Koordinasyon Merkezi temsilcilerinin Çayır Köyü Karaberk Ormanı’nda ağaç dikme etkinliği ile sona erdi.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir