* SEI VALİLİKLER PROJESİ: Tekirdağ Eğitim İhtiyaç Analizi

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2013

“Valiliklerde AB İşleri için Kapasite Oluşturulması Projesi (VAB PRO)” kapsamında Tekirdağ Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışması 2-3 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi. AB Bakanlığı ve Teknik Destek Ekibi uzmanları tarafından gerçekleştirilen mülakat, bilgilendirme toplantıları ve odak grup toplantıları ile Tekirdağ ilinin AB konularındaki öncelikli eğitim ihtiyaçları belirlenmeye çalışıldı.

Tekirdağ İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Mehmet Turan ÇUHADAR ile gerçekleştirilen mülakat ile başlayan Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasına Tekirdağ İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Ahmet BAŞAR, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Atakan UZEL, Trakya Kalkınma Ajansı Uzman Sayın Mehmet KARAMAN, Trakyakent Belediyeler Birliği Proje Uzmanı Sayın Mehtap Cihan Miçonunoğlu ile yapılan görüşmeler ile devam edildi.

Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasının odak grup toplantısı bölümünde ise il müdürlükleri ve sivil toplum kuruluşları ile Tekirdağ ilinin AB ile ilgili konulardaki mevcut durumu ve eğitim ihtiyaçları konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

İhtiyaç Analizi çalışması diğer illerde de uygulandıktan sonra ortaya çıkacak ihtiyaçlar ışığında 20 ile yönelik Kapasite Geliştirme Faaliyetleri İş Planı oluşturulacak ve proje faaliyetleri bu ihtiyaçlara göre uygulanacak.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir