* SEI VALİLİKLER PROJESİ: Aksaray Eğitim İhtiyaç Analizi

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2013

Yerelde yürütülen Avrupa Birliği çalışmalarının desteklenmesi amacıyla geliştirilen “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi” 2012 yılı Aralık ayı itibariyle uygulamaya konulmuştur. Proje 20 pilot ilde yürütülmekte olup bütçesi 1.950.000 Avro , süresi 24 aydır. Proje kapsamında; Eğitim ihtiyaç analizi çalışması, uzman yetiştirme ve eğiticilerin eğitim programları, kapasite geliştirme ve şehir eşleştirme faaliyetleri, çalışma ziyaretleri gerçekleştirilecektir

Bu çerçevede; yerelde daha etkili ve etkin eğitimler ile kapasite geliştirme faaliyetleri sunulmasını sağlamak amacıyla İlimizde 02-03 Mayıs 2013 tarihlerinde odak grubu toplantıları ve mülakatlar gerçekleştirilmiştir.

Avrupa Birliği Bakanlığından Uzman Esil İNAM ve Kıdemli Eğitim Uzmanı Ayşe SALTAN İlimize gelerek İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Kubilay ANT’ı makamında ziyaret etmişlerdir. Ayrıca kurum ve kuruluşların üst düzey yöneticileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve Valiliğimiz AB Ofisi personelleri ile görüşmüşlerdir.

02 Mayıs 2013 tarihinde Aksaray Valiliği AB Ofisi, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğünün temsilcilerinin katılımıyla Avrupa Birliği Bakanlığı uzmanları tarafından proje kapsamında bilgi verilmiş ve odak grubu toplantısı yapılmıştır.

03 Mayıs 2013 tarihinde Aksaray Valiliği AB Ofisi, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Aksaray Üniversitesi, Aksaray Belediyesi, Aksaray Eğitimciler Derneği, Ahiler Kalkınma Ajansı, Aksaray Ticaret Borsası, Aksaray Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu temsilcilerinin katılımıyla Avrupa Birliği Bakanlığı uzmanları tarafından proje kapsamında bilgi verilmiş ve odak grubu toplantıları gerçekleştirilmiştir.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir