* SEI VALİLİKLER PROJESİ: Elazığ Eğitim İhtiyaç Analizi

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2013

“Valiliklerde AB İşleri için Kapasite Oluşturulması Projesi (VAB PRO)” kapsamında Elazığ Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışması 25-26 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi. AB Bakanlığı ve Teknik Destek Ekibi uzmanları tarafından gerçekleştirilen mülakat, bilgilendirme toplantıları ve odak grup toplantıları ile Elazığ ilinin AB konularındaki öncelikli eğitim ihtiyaçları belirlenmeye çalışıldı.

Elazığ Valisi Sayın Muammer EROL ile gerçekleştirilen mülakat ile başlayan Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasına İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Altuğ Çağlar, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sayın Mehmet KARABULUT, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mesut ÖZTOP, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Nazif BİLGİNOĞLU, Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Sayın Turan KARAHAN ile yapılan görüşmeler ile devam edildi.

Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasının odak grup toplantısı bölümünde ise il müdürlükleri ve sivil toplum kuruluşları ile Elazığ ilinin AB ile ilgili konulardaki mevcut durumu ve eğitim ihtiyaçları konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

İhtiyaç Analizi çalışması diğer illerde de uygulandıktan sonra ortaya çıkacak ihtiyaçlar ışığında 20 ile yönelik Kapasite Geliştirme Faaliyetleri İş Planı oluşturulacak ve proje faaliyetleri bu ihtiyaçlara göre uygulanacak.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir