* SEI VALİLİKLER PROJESİ: Kahramanmaraş Eğitim İhtiyaç Analizi

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2013

“Valiliklerde AB İşleri için Kapasite Oluşturulması Projesi (VAB PRO)” kapsamında Kahramanmaraş Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışması 24-25 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi. AB Bakanlığı ve Teknik Destek Ekibi uzmanları tarafından gerçekleştirilen mülakat, bilgilendirme toplantıları ve odak grup toplantıları ile Kahramanmaraş ilinin AB konularındaki öncelikli eğitim ihtiyaçları belirlenmeye çalışıldı.

Kahramanmaraş İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Erkan BULGAN ile gerçekleştirilen mülakat ile başlayan Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasına İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Mustafa ANTEPLİOĞLU, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sayın İbrahim ŞERBETÇİ, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Kahramanmaraş Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Sayın Ertuğrul KAZANCI, Kahramanmaraş Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa UZUNLAR ile yapılan görüşmeler ile devam edildi.

Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasının odak grup toplantısı bölümünde ise il müdürlükleri ve sivil toplum kuruluşları ile Kahramanmaraş’ın AB ile ilgili konulardaki mevcut durumu ve eğitim ihtiyaçları konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

İhtiyaç Analizi çalışması diğer illerde de uygulandıktan sonra ortaya çıkacak ihtiyaçlar ışığında 20 ile yönelik Kapasite Geliştirme Faaliyetleri İş Planı oluşturulacak ve proje faaliyetleri bu ihtiyaçlara göre uygulanacak.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir