* Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan 81 İl 81 Proje Festivalinde

Son Güncelleme: 10 Mayıs 2013

“81 İl 81 Proje, Ulusal Ajans’ın 10. Yılı Festivali”nde Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, Türkiye’nin dört bir yanından proje sahipleri ile İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde bir araya geldi.

 

Ulusal Ajans’ın 10.yılı nedeniyle gerçekleştirilen festivalde Mardin’den Edirne’ye Denizli’den Isparta’ya yurdumuzun dört bir tarafından sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları başarıyla yürütmüş oldukları örnek projeleri sergiliyor.

Festivalde bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “Bizler Ulusal Ajans projeleri ile artık dünyanın ne kadar küçük bir köy olduğunu görüyoruz. Ulusal Ajans ile önümüzdeki yıl 70.000 vatandaşımızı AB ülkelerine göndermeyi hedefliyoruz” dedi.

Konuşmasının ardından Sayın Erdoğan stantları gezerek projeler hakkında bilgi aldı.

81 ilde uygulanmış 81 iyi proje örneğinin sergilendiği konferansta yer alan projeler arasında engelliler, gençler ve kadınlar ile yaşlılara yönelik olarak yapılan projeler en dikkat çeken projeler arasında.

Festival ile halkın AB mali yardımları kapsamında kendilerine sunulan fırsatlar hakkında farkındalığının artırılması amaçlanıyor.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir