* Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi İnternet Sitesi Yayına Başladı

Son Güncelleme: 27 Mart 2013

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış’ın ev sahipliğinde 19 Mart 2013 Salı günü açılış konferansı gerçekleşen “Valiliklerde AB İşleri için Kapasite Oluşturulması Projesi” nin (VABpro)  faaliyetleri hızla devam ediyor.

Bu kapsamda “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi”nin (VABpro) internet sitesi hizmete açılmıştır. İnternet sitesinden proje ile ilgili güncel haberlere, faaliyetler ile ilgili son gelişmelere, etkinlik fotoğraflarına ve proje ile ilgili tüm detaylara ulaşılabilir.

Merkezi Finans ve İhale Birimi’nin Sözleşme Makamı olduğu “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi”, Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı kapsamında Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülecek ve 20 pilot ilde 2 yıl süreyle uygulanacak. Toplam bütçesi 1.950.000 Avro olan proje kapsamında, pilot illerin AB konularında doğru ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla yapılacak İhtiyaç Analizi Çalışması sonrasında her ilin ihtiyacına uygun eğitimler, bölgesel çalıştaylar, kapasite geliştirme faaliyetleri, şehir eşleştirme programı, yurtdışı çalışma ziyareti gibi faaliyetler planlanacak. “Valiliklerde Kapasite Oluşturulması Projesi” Adıyaman, Aksaray, Amasya, Antalya, Bartın, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzincan, Hatay, Isparta, İstanbul, Karaman, Kahramanmaraş, Manisa, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Yalova illerini kapsıyor.

 
VABpro internet sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir