* "İstanbul AB’ye Hazırlanıyor Projesi" Sertifika Töreni Gerçekleşti

Son Güncelleme: 22 Şubat 2013

“İstanbul AB’ye Hazırlanıyor Projesi” kapsamında düzenlenen “Avrupa Birliği Üyelik Süreci ve Orta Düzey Proje Hazırlama Eğitimi Sertifika Töreni” Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Alaattin Büyükkaya ve İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Güran’ın katılımları ile 22 Şubat 2013 tarihinde İstanbul’da düzenlendi. Sayın Bakan Yardımcısı Büyükkaya sertifika töreni açılış konuşmasında Avrupa Birliği’nin bir medeniyet ve barış projesi olduğunu söyledi, Türkiye’nin AB ile ekonomik ve tarihsel bağlarının önemine değindi. Bununla birlikte AB tarafından Türkiye’ye yıllık yaklaşık 1 Milyar Avro tutarında hibe sağlandığını da sözlerine ekledi.

Açılış konuşmalarının ardından Sayın Bakan Yardımcısı ve Sayın Vali Yardımcısı tarafından eğitim katılımcılarına sertifikaları verildi.

İstanbul’daki kaymakamlık ve ilçe belediyelerinden toplam 100 personelin 5 grup halinde toplam 10 gün eğitim aldıkları program İstanbul Kalkınma Ajansı, İktisadi Kalkınma Vakfı ve Birlik Programlarından sorumlu kuruluşların desteğiyle gerçekleşti.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir