* Ankara AB’ye Hazırlanıyor Projesi Kapsamında ICT-PSP Bilgi Günü Düzenlendi

Son Güncelleme: 21 Şubat 2013

Avrupa Birliği Bakanlığı, Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yürütülen Ankara AB’ye Hazırlanıyor Projesi kapsamında 21 Şubat 2013 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin merkez binasında Bilgi ve İletişim Teknolojileri Politika Destek Programı (ICT-PSP) Bilgi Günü gerçekleştirildi.

Ankara Vali Yardımcısı ve İl AB Daimi Temas Noktası Dr. Şentürk Uzun’un açılış konuşmasını gerçekleştirdiği bilgi gününde Avrupa Birliği Bakanlığı AB İşleri Uzman Yardımcısı Arzu Akar tarafından Birlik Programları sunumu yapıldı. Açılış konuşmasında Vali Yardımcısı Uzun, Proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerin yararlarına ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Politika Destek Programının özellikle kamu kurumlarının elektronik iletişim altyapı ve hizmetleri açısından taşıdığı öneme ilişkin bilgiler verdi. Açılış konuşması ve Birlik Programları sunumunun ardından Kalkınma Bakanlığı Planlama Uzmanı Özhan Yılmaz katılımcılara ICT-PSP’ye ilişkin geniş bir sunum gerçekleştirdi. ICT-PSP’nin destek sağladığı alanlar ve bazı proje örneklerinin tanıtıldığı program soru-cevap bölümü ile son buldu.

27 Mart 2012 tarihinde hayata geçen Ankara AB’ye Hazırlanıyor Projesi kapsamında Ankara’daki yerel yönetimler, il müdürlükleri, üniversiteler, sivil toplum ve kısmen özel sektöre dönük olarak gerçekleştirilen 5 farklı bilgi gününde 600’ü aşkın katılımcıya Birlik Programları ve bunlara ilişkin proje teklif çağrıları tanıtıldı.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir