* Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı Balkan ve Karadeniz Bölgesel Komisyonu Genel Kurulu Sinop’ta Yapıldı

Son Güncelleme: 26 Haziran 2012

Sinop Valiliği’nin ev sahipliği yaptığı toplantıya Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’dan birçok ilden üst düzey yetkilinin katılımıyla gerçekleştirilen BBSRC (Balkan ve Karadeniz Komisyonu) Genel Kurul Toplantısı Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz ,BBSRC Başkanı Pavlos DAMIANIDIS ile CPMR (Denize Kıyısı Olan Bölgeler Konferansı) Direktörü Patrick ANVROIN’ in açılış konuşmalarıyla başladı.

Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı Balkan ve Karadeniz Bölgesel Komisyonu Genel Kurulu Sinop’ta Yapıldı
Avrupa Birliği Bakanlığı Mali İşbirliği Başkanı Süreyya SÜNER, Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Programı Ortak Yönetim Otoritesi Başkanı Iuliu BARA, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Uzmanı Melih Çağrı KÜÇÜKYILDIZ, Varna Bölge Vali Yardımcısı Slavcha SLALOV’un katıldığı toplantıya Edirne Vali Yardımcısı ve Balkan-Karadeniz Komisyonu Başkan Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN da oturum başkanlığı yaptı.

Avrupa Birliği Komşuluk alanında Karadeniz İşbirliği, Avrupa Komşuluk Politikası, Karadeniz Stratejisi, Balkanlar ve Karadeniz için ön plana çıkan zorluklar ve fırsatlar, Karadeniz Bölgesindeki Denizcilik Politikası, Bölgesel Kalkınma, Karadeniz İşbirliği Programı ve Ulaşım gibi birçok konuyu ele alarak, bu konulardaki görüşlerini sundular.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir