ENGLISH
  Güncelleme: 10/05/2021

EUROsimA 2021 Model Avrupa Birliği Konferansı Türkiye’den ve AB Ülkelerinden Öğrencilerin Katılımıyla Gerçekleşti

ODTÜ Dış Politika ve Uluslararası İlişkiler Topluluğu (DPUİT) tarafından düzenlenen ve 9 Mayıs Avrupa Günü etkinlikleri çerçevesinde AB İletişim Stratejisi kapsamında destek verilen “EUROsimA 2021 Model Avrupa Birliği Konferansı” 7-9 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

2021 yılı ana teması “Avrupa’nın Geleceği” olan konferans süresince Türkiye’den ve AB ülkelerinden 16-25 yaş arası lise ve üniversite öğrencileri, AB kurumlarının karar alma süreçlerinde “rol ama” ve “yerine geçme” esasına dayanan aktif pozisyonları üstlendi.

Konferansın 7 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi gerçekleştirilen “Avrupa’nın Geleceği ve Türkiye’nin Rolü” konulu Açılış Seremonisinde AB Başkanlığı Katılım Politikası Daire Başkanı Elif Kurşunlu, İKV Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray, DPUİT Danışmanı Doç. Dr. Zana Çıtak, EUROsimA Genel Sekreteri Selin Kumbaracı ve EUROsimA Genel Direktörü Yasemin Dallı konuşmalar gerçekleştirdi.

Başkanlığımız Katılım Politikası Daire Başkanı Elif Kurşunlu Türkiye-AB ilişkilerini çeşitli boyutlarıyla ele alarak, ilişkilerde olası olumlu bir gündemin parametreleri ile AB’nin geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Konferans sonrasında, tartışılan konularla ilgili çözüm önerileri kamu, STK’lar ve konferansa destek sağlayan kuruluşlarla paylaşıldı.

 


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 10/05/2021 / Hit: 2,023