ENGLISH
  Güncelleme: 07/05/2020

ERASMUS+ ve ESC Program Komitesi Toplantısı İnternet Üzerinden Gerçekleştirildi

AB'nin eğitim, gençlik ve spor politika alanlarında Birlik Programları olan Erasmus+ Programı ve Avrupa Dayanışma Programı (ESC) Komitesi, 21 Nisan 2020 tarihinde internet üzerinden webex uygulaması ile toplandı. Program katılımcısı ülkelerin temsil edildiği Komite toplantısına, ülkemizde Erasmus+ ve ESC Programlarının ulusal otoritesi olan Başkanlığımızı temsilen Birlik Programları ve Sınır Ötesi İşbirliği Dairesi Başkanlığından AB İşleri Uzmanları Dr. Petek Karatekelioğlu ve Arzu Akar katılım sağladı.

Avrupa Komisyonu Erasmus+ ve ESC Programlarının uygulanmasında COVID19 dolayısıyla meydana gelen değişiklikler ve mevcut duruma ilişkin kısa bilgilendirmede bulundu. Programların önümüzdeki günlerde nasıl uygulanmaya devam edeceğine ilişkin Program katılımcısı ülkelerin temsilcileriyle görüş  alışverişinde bulunuldu. Komite üyeleri  Programların uygulanmasında münkün olduğunca esneklik tanınması ve normalleşme sürecine kadar sanal öğrenme hareketliliği gerçekleştirilmesine öncelik verilmesi konularında genel mütabakat sağlayarak olabilecek ilave katkıların yazılı olarak Avrupa Komisyonuna iletilmesi kararlaştırıldı.

Erasmus ve ESC Programları hakkında www.ua.gov.tr ve https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/node_en adreslerinden ayrıntılı bilgiye ulaşılabilir.


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 07/05/2020 / Hit: 3,378