ENGLISH
  Güncelleme: 04/01/2022

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Dijital Avrupa Programı Tanıtım Toplantısına Katıldı

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Türkiye’nin, 2022 yılı itibarıyla katılım sağlayacağı ve toplam bütçesi 7,5 milyar Avro olan Dijital Avrupa Programı (2021-2027) tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yaptı.

Bakan Yardımcısı Büyükelçi Kaymakcı konuşmasında özellikle, Dijital Avrupa Programı’nın faydalanıcı ülkelerde stratejik kapasite oluşturulması ve dijital teknolojilerin kullanımının yaygınlaştırılması alanlarına odaklanacağına vurgu yaparak, bir dönüşüm süreci olarak adlandırılacak bu dönemde AB ile karşılıklı etkileşimin önemine değindi.  

Teknoparklar, Ar-Ge ve tasarım merkezleri, kalkınma ajansları, yerel yönetim ve STK temsilcilerinin katılım sağladığı ve açılışında Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç’un da birer konuşma yaptığı 29 Aralık 2021 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirilen sözkonusu toplantıda, sektör paydaşlarına, diğer Avrupa ülkelerinden ortak kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde proje hazırlayarak program kapsamındaki hibelere başvuruda bulunabilmeleri için çağrıda bulunuldu.

2021-2027 döneminde katılım sağlayacağımız, toplam bütçesi 7,5 milyar € olan Dijital Avrupa Programının tanıtım toplantısı 29 Aralık 2021 tarihinde Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih Kacır ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sayın Dr. Ali Taha Koç’un katılımlarıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

TOPLANTIYA İLİŞKİN SUNUMLAR VE DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYINIZ

 


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 04/01/2022 / Hit: 4,139