ENGLISH
  Güncelleme: 11/12/2017

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, 12-14 Eylül 2017 Tarihlerinde Londra’yı Ziyaret Edecektir

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, temaslarda bulunmak üzere 12-14 Eylül 2017 tarihlerinde Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’ya bir ziyaret gerçekleştirecektir.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Londra ziyareti çerçevesinde Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Boris Johnson ve Avrupa ve Amerika’dan sorumlu Devlet Bakanı Sir Alan Duncan ile görüşmelerde bulunacaktır.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Kraliyet Uluslararası İlişkiler Ensititüsü Chatham House’da Avrupa’nın geleceği üzerine bir konferans verecektir.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Birleşik Krallık’da İslamofobi konusunda çalışmalar yürüten önde gelen kişilerle de çalışma öğle yemeğinde bir araya gelecektir.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Londra ziyareti sırasında Birleşik Krallık basın organlarına da mülakatlar verecektir.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik’in Londra temaslarında, Türkiye-AB ilişkilerindeki son gelişmeler, Türkiye-Birleşik Krallık ilişkileri, Birleşik Krallık’ın AB’den ayrılma süreci, terörle mücadele ve geniş çerçevede işbirliği imkanları hakkında görüş alışverişinde bulunulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Güncelleme: 11/12/2017 / Hit: 7,235