ENGLISH
  Güncelleme: 24/05/2019

“AB Başkanlığı Avrupa Günü Kupası Koşusu” Ankara 75.Yıl Hipodromunda Koşulacak

Avrupa Birliği İletişim Stratejisi (ABİS) kapsamında Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı ve Türkiye Jokey Kulübü işbirliğiyle, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda 25 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 16:00’da “AB Başkanlığı Avrupa Günü Kupası Koşusu” start alacak.  

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’nın 9 Mayıs Avrupa Günü kutlamalarının geleneksel bir etkinliği haline gelen ve bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Koşu’ya Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals, AB Büyükelçileri ve yarış severler izleyecek.

Dereceye giren atın sahibi ve jokeyine kupaları, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı tarafından takdim edilecek.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, “9 Mayıs Avrupa Günü’nü bu yıl Mayıs ayı boyunca üniversitelerde konferanslar ve  bilgilendirme günlerinden Erasmus öğrencileri ve Suriyeli göçmenlerle iftar etkinliklerine, Europa-Orient Rallisi’nden Avrupa Ormanı oluşturmaya kadar birçok farklı etkinlikle geniş kapsamlı kutladık. Ayrıca, bu yıl ilk defa 9 Mayıs Avrupa Gününde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Reform Eylem Grubu toplantısında AB üyeliği konusunda ülkemizin kararlılığı bir kez daha vurgulandı. 9 Mayıs Avrupa Günü etkinliklerini Hipodrom’da gerçekleştireceğimiz ve bir bakıma önümüze konulan tüm engellere rağmen azmimizden, kararlılığımızdan ve heyecanımızdan bir şey kaybetmeden sürdürdüğümüz Avrupa Birliği sürecimizi andıran AB Başkanlığı Avrupa Günü Kupası Koşusu ile tamamlayacağız.” dedi.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 Güncelleme: 24/05/2019 / Hit: 2,961