ENGLISH
  Güncelleme: 11/12/2017

AB Bakanı Ömer Çelik Adana'da Bayramlaşma Etkinliğine Katıldı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik Kurban Bayramı nedeniyle geldiği Adana'da bayramlaşma etkinliklerine katıldı.

Bakan Ömer Çelik, önce Yüreğir Kültür Merkezi'nde düzenlenen partililerin bayramlaşma programına katıldı.

Daha sonra Jandarma Bölge Komutanlığına geçen AB Bakanı Ömer Çelik, burada Tümgeneral Hacı İlbaş tarafından karşılandı. Bakan Ömer Çelik, komutanların ve askerlerin bayramını kutladı.

Şeref defterini imzalayan Bakan Ömer Çelik, burada yaptığı konuşmada, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının hepsinin bayramını kutladığını bildirdi.

AB Bakanı Ömer Çelik, "Adana merkezli olmak üzere Türkiye'nin savunmasında, bölgemize yönelik terör tehdidine PKK, DEAŞ tehdidine karşı, Fetullahçı terör tehdidine karşı kahramanca faaliyetler yürütülüyor. Buradaki faaliyetlerin, komutanlarımızın ve Mehmetçik'in yakından takipçisiyiz. Yakından biliyoruz, kendilerinden bilgi alıyoruz. Hepsinin tek tek her kademedeki silahlı kuvvetlerin mensuplarının bayramlarını kutluyoruz. Allah nice zaferlere, bayramlara eriştirsin, sağlık, sıhhatle inşallah." diye konuştu.

AB Bakanı Ömer Çelik daha sonra İl Jandarma Komutanlığı bahçesindeki askerlerin de bayramını kutlayarak, tek tek tokalaştı.

Bakan Ömer Çelik daha sonra Diyarbakır-Bismil karayolunda askeri araçların geçişi sırasında PKK'lı teröristlerce tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden Mehmet Gürses'in Barbaros Mahalllesi'ndeki taziye evini ziyaret etti.

Hayatını kaybeden Gürses'in eşi Hicran, çocukları Görkem, Gamze, Gizem ve Gözde'ye başsağlığı dileyen AB Bakanı Ömer Çelik, bir süre onlarla sohbet etti.

AB Bakanı Ömer Çelik, ardından aynı mahalle üzerinde bulunan bir kahvehaneye girerek, vatandaşlarla sohbet etti, bayramlarını kutladı. 

Kahvehaneden çıkışta AB Bakanı Ömer Çelik çocuklarla da bayramlaşarak, onlara üzüm dağıttı.


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 11/12/2017 / Hit: 2,080