ENGLISH
  Güncelleme: 16/04/2014

VABpro Türkiye AB Şehir Eşleştirme Konferansı Tamamlandı

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi”(VABpro) kapsamında 14-16 Nisan 2014 tarihlerinde düzenlenen “Türkiye-AB Şehir Eşleştirme Konferansı” başarıyla tamamlandı. Konferans, VABpro kapsamındaki 20 pilot il temsilcileri ile Avrupa’dan 18 ülkeden, 34 şehir, bölge ve eyalet temsilcilerini bir araya getirdi.

Şehir Eşleştirme programı içerik ve metodolojisi tanıtımının ardından başlayan Twinning Café görüşmeleri 2 gün boyunca devam etti. Twinning Café’de bir araya gelen AB ve Türkiye yerel yönetim temsilcileri toplamda 120 görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeler sonucunda VABpro kapsamındaki 20 pilot il ile AB şehir, bölge ve eyalet temsilcileri eşleşti. Birçok katılımcı görüşmeler sonucunda eşleşme için niyet mektubu imzaladı. Twinning Cafe’de gerçekleşen görüşmelere ek olarak, katılımcılar, açılan fuar alanında da il ve kurumlarını tanıtma fırsatı buldu.

VABpro kapsamında yürütülmekte olan Şehir Eşleştirme Programı Ekim 2014 sonuna kadar uygulanacak karşılıklı il ve kurum ziyaretleri ile devam edecek.

Detaylar:

www.vabpro.org

www.yereldeab.org.tr

files/sei_valilikler/vabpro town twinning/vabpro_tt_aile_fotosu.jpg


Güncelleme: 16/04/2014 / Hit: 6,981