ENGLISH
  Güncelleme: 30/10/2013

* “Yerel Yönetimler İçin AB’den Yenilikçi Uygulamalar Transferi Bölgesel Çalıştayı” Yapılıyor “yereldeab.org.tr” Hayata Geçiriliyor

“Yerel Yönetimler İçin AB’den Yenilikçi Uygulamalar Transferi Bölgesel Çalıştayı” Yapılıyor “yereldeab.org.tr” Hayata Geçiriliyor

“AB süreci yerelde başlar” yaklaşımıyla yürütülen “Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturması Projesi-VABPro” kapsamındaki “Yerel Yönetimler İçin Avrupa’dan Yenilikçi Uygulamalar Transferi Bölgesel Çalıştayı”, 31 Ekim- 1 Kasım 2013 tarihinde AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

 

20 pilot ilde yürütülen çalışmalarda AB ile ilgili konularda gerçek ihtiyaç ve önceliklerin belirlenmesi ve yerelde AB kapasitesinin artırılmasını öncelikli hedef kabul eden VABPro etkinliklerinden biri olan çalıştayda ayrıca “Yerelde AB” markasının ve “yereldeab.org.tr” internet sitesinin tanıtımı yapılıyor ve Şehir Eşleştirme Programı da başlatılıyor.

 

Proje Yönlendirme Komitesi II. Toplantısının da gerçekleştirileceği çalıştaya “Yerelde AB” konseptine uygun olarak sadece proje kapsamındaki 20 pilot il değil, 81 ilden temsilciler davetli olarak katılıyor. Ulusal Ajans’tan konuşmacıların bulunacağı çalıştayda ayrıca 2014-2020 döneminde eğitim ve gençlik programları kapsamındaki yeni fırsatlara ilişkin bilgi edinmek de mümkün olacak.


Güncelleme: 30/10/2013 / Hit: 7,540