ENGLISH
  Güncelleme: 02/07/2013

* Edirne AER Toplantısında

Edirne AER Toplantısında

Edirne İl Özel İdaresi yanında Türkiye’den Bursa Denizli, Edirne, İstanbul, Kırsehir, Kocaeli, Rize, Gaziantep, Kayseri, Konya, Sakarya,  Şanlıurfa, Trabzon, Samsun, Uşak , Kahramanmaraş’ın üye olduğu ve Avrupa’da 35 ülkeden 250 bölgenin oluşturduğu Avrupa Bölgeler Asamblesi’nin (AER-Assembly of European Regions) bir alt çalışma komitesi olan Sosyal Politika ve Halk Sağlığı Komitesi, İspanya’nın Barselona kentinde toplandı.

Toplantıya Türkiye’den AER Başkanı-İstanbul İl Genel Meclisi Üyesi Dr. Hande Özsan BOZATLI, BBSRC Başkanı-Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN ve Denizli İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Gaziantep’ten toplam 12 delege katıldı.

AER Başkanı Hande Bozatlı Komite Toplantısındaki konuşmasıyla katılımcıların takdirini topladı. Komite toplantısında boş bulunan Başkan Yardımcılığı için de seçimler yapıldı. Başkan Yardımcılığına aday olan İstanbul İl Genel Meclisi Üyesi Metin Genç seçimlerden başarıyla çıktı. Metin Genç iki yıl Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak.

Sosyal Politika ve Halk Sağlığı Komitesi olağan toplantılarının ve seçimlerinin tamamlanmasından sonra, delegelerin de katılımıyla "Integrated Care" başlıklı seminer gerçekleştirildi.


Güncelleme: 02/07/2013 / Hit: 5,598