ENGLISH
  Güncelleme: 03/06/2013

* "Karadeniz Sinerjisi ve Tuna Stratejisi Açısından Romanya Bölgeleri" Konulu Konferans Romanya'da Yapıldı

“Karadeniz Sinerjisi ve Tuna Stratejisi Açısından Romanya Bölgeleri” konulu konferans Romanya’nın Tulcea kentinde ve Tulcea Bölge Başkanlığı’nın ev sahipliğinde yapıldı.

Romanya Hükümet temsilcilerinin, Bakanlık uzmanlarının, Bölge Başkanlarının ile  CPMR, BBSRC VE Avrupa Komisyonu temsilcilerinin katıldığı konferansa Edirne Vali yardımcısı Dr. Ayhan Özkan da. Edirne’yi temsilen ve BBSRC (CPMR’IN Balkan ve Karadeniz Bölgesel Komisyonu)  Başkanı sıfatıyla katıldı.

Karadeniz Sinerjisi ve Tuna Stratejisi Açısından Romanya Bölgeleri

İki gün devem eden konferans Tulcea Bölge Başkanı Horia Teodorescu’ nun açılış konuşmalarıyla başladı.Konferansta Tuna Nehri üzerindeki stratejiler ile bunun Karadeniz’e kıyısı olan bölgeler ile bağlantısı  yanında  mevcut sorunlar ve olası çözüm yolları tartışıldı.

Konferansta Edirne Vali Yardımcısı Dr.Ayhan Özkan da, Tulcea Bölge Başkanı Horia Teodorescu, CPMR Direktörü Patrick Anvroin  ile Romanya Ekonomi Bakanlığı, Çevre Bakanlığı, Ulaştıma Bakanlığı’ndan Genel Müdürlerin katıldığı  “Genişletilmiş Karadeniz Sinerjisi” başlıklı oturumu BBSRC Başkanı sıfatıyla yönetti .

Karadeniz Sinerjisi ve Tuna Stratejisi Açısından Romanya Bölgeleri

İki günlük etkinlikler sonrasında Romanya Dışişleri Bakanlığı, Tulcea Bölge Başkanlığı, Avrupa Komisyonu, CPMR, BBSRC ortak bir basın toplantısı ile Konferansı sonlandırdı.


Güncelleme: 03/06/2013 / Hit: 5,978