ENGLISH
  Güncelleme: 15/05/2013

* Çanakkale Valiliği 9 Mayıs 2013 Avrupa Günü Etkinlikleri

9 Mayıs Avrupa Günü Çanakkale Valiliği AB ve Dış İlişkiler Proje Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlandı. 

1999 yılında Türkiye’nin aday ülke statüsü kazanmasından  sonra   Türkiye’de de kutlanmaya başlanan 9 Mayıs "Avrupa Günü" etkinliklerinde Morabbin Parkın'da kurulan stantlarda Avrupa Birliği ve projelerle ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu. 

Çanakkale Valiliği 9 mayıs 2013 Avrupa Günü Etkinlikleri

Çanakkale Valiliği AB Dış İlişkiler Proje Koordinasyon Merkezi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, Biz Değil miydik Derneği,  Çanakkale Koza Gençlik Derneği tarafından açılan stantlarda kurumlar Avrupa Birliği ve proje çalışmalarıyla ilgili vatandaşları bilgilendirdi. 

Çanakkale Valiliği 9 mayıs 2013 Avrupa Günü Etkinlikleri

Gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan  “EURO Desk” in de  temas  noktası olan Çanakkale Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Proje Koordinasyon Merkezinin kurduğu  stantta  gençler, Avrupa da  eğitim ve diğer faaliyetleriyle ilgili sorularına yanıt buldular. 

Çanakkale Valiliği 9 mayıs 2013 Avrupa Günü Etkinlikleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerinden oluşan grubun şarkılarıyla renk kattığı etkinliğe, Vali Yardımcıları Bekir Sıtkı Dağ, Alper Faruk Güngör, İzzet Ercan, Cemal Yıldızer, kaymakamlar, kamu kurum kuruluşlarıyla sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 


Güncelleme: 15/05/2013 / Hit: 6,000