ENGLISH
  Güncelleme: 14/05/2013

* SEI VALİLİKLER PROJESİ: Isparta Eğitim İhtiyaç Analizi

“Valiliklerde AB İşleri için Kapasite Oluşturulması Projesi (VAB PRO)” kapsamında Isparta Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışması 29-30 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi. AB Bakanlığı ve Teknik Destek Ekibi uzmanları tarafından gerçekleştirilen mülakat, bilgilendirme toplantıları ve odak grup toplantıları ile Isparta ilinin AB konularındaki öncelikli eğitim ihtiyaçları belirlenmeye çalışıldı.

Isparta Valisi Sayın Memduh OĞUZ ile gerçekleştirilen mülakat ile başlayan Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasına, İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Niyazi CAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın İbrahim YILDIRIM, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sayın Ertan BOZKURT, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Isparta İl Koordinatörü Sayın Ali Galip BİLGİLİ ve Isparta Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya GÜNAYDIN ile yapılan görüşmeler ile devam edildi.

Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasının odak grup toplantısı bölümünde ise il müdürlükleri ve sivil toplum kuruluşları ile Isparta’nın AB ile ilgili konulardaki mevcut durumu ve eğitim ihtiyaçları konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

İhtiyaç Analizi çalışması diğer illerde de uygulandıktan sonra ortaya çıkacak ihtiyaçlar ışığında 20 ile yönelik Kapasite Geliştirme Faaliyetleri İş Planı oluşturulacak ve proje faaliyetleri bu ihtiyaçlara göre uygulanacak.


Güncelleme: 14/05/2013 / Hit: 7,946