ENGLISH
  Güncelleme: 14/05/2013

* SEI VALİLİKLER PROJESİ: Erzincan Eğitim İhtiyaç Analizi

“Valiliklerde AB İşleri için Kapasite Oluşturulması Projesi (VAB PRO)” kapsamında Erzincan Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışması 25-26 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi. AB Bakanlığı ve Teknik Destek Ekibi uzmanları tarafından gerçekleştirilen mülakat, bilgilendirme toplantıları ve odak grup toplantıları ile Erzincan ilinin AB konularındaki öncelikli eğitim ihtiyaçları belirlenmeye çalışıldı.

İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Ahmet TÜRKÖZ ile gerçekleştirilen mülakat ile başlayan Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasına Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Erzincan İl Koordinatörü Sayın Mustafa Emre AYDIN, Erzincan Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Sami MOLLAOĞULLARI, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın M.Saim SEZER, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sayın Abdülsamet DOĞANÇAY ile yapılan görüşmeler ile devam edildi.

Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasının odak grup toplantısı bölümünde ise il müdürlükleri ve sivil toplum kuruluşları ile Erzincan’nın AB ile ilgili konulardaki mevcut durumu ve eğitim ihtiyaçları konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

İhtiyaç Analizi çalışması diğer illerde de uygulandıktan sonra ortaya çıkacak ihtiyaçlar ışığında 20 ile yönelik Kapasite Geliştirme Faaliyetleri İş Planı oluşturulacak ve proje faaliyetleri bu ihtiyaçlara göre uygulanacak.


Güncelleme: 14/05/2013 / Hit: 6,631