ENGLISH
  Güncelleme: 14/05/2013

* SEI VALİLİKLER PROJESİ: Manisa Eğitim İhtiyaç Analizi

“Valiliklerde AB İşleri için Kapasite Oluşturulması Projesi (VAB PRO)” kapsamında Manisa Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışması 25-26 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi. AB Bakanlığı ve Teknik Destek Ekibi uzmanları tarafından gerçekleştirilen mülakat, bilgilendirme toplantıları ve odak grup toplantıları ile Manisa ilinin AB konularındaki öncelikli eğitim ihtiyaçları belirlenmeye çalışıldı.

Manisa Valisi Sayın Halil İbrahim DAŞÖZile gerçekleştirilen mülakat ile başlayan Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasına İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Sıdkı ZEHİN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Selami KATRAN, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sayın Tamer BALATLI, Zafer Kalkınma Ajansı Manisa Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatör Vekili Sayın Dilek CAN UNUCUOĞLU, Manisa Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Mümin DENİZ ile yapılan görüşmeler ile devam edildi.

Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasının odak grup toplantısı bölümünde ise il müdürlükleri ve sivil toplum kuruluşları ile Manisa’nın AB ile ilgili konulardaki mevcut durumu ve eğitim ihtiyaçları konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

İhtiyaç Analizi çalışması diğer illerde de uygulandıktan sonra ortaya çıkacak ihtiyaçlar ışığında 20 ile yönelik Kapasite Geliştirme Faaliyetleri İş Planı oluşturulacak ve proje faaliyetleri bu ihtiyaçlara göre uygulanacak.


Güncelleme: 14/05/2013 / Hit: 6,594