ENGLISH
  Güncelleme: 17/12/2012

* Ulusal CPMR (Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı) Toplantısı Yapıldı

Edirne Valiliği Avrupa Birliği Eşgüdüm Merkezi tarafından 13 Aralık 2012 tarihinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda Vali Hasan DURUER Başkanlığında, Edirne Vali Yardımcıları Dr. Ayhan ÖZKAN, Abdullah ASLANER ve Beyazıt TANÇ katılımı ile “Ulusal CPMR Toplantısı” gerçekleştirilmiştir. Toplantı; Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamındaki Sinop, Çankırı, Amasya, Kırklareli, Tekirdağ, Ordu, Yalova, Gümüşhane, Kocaeli, Düzce ve Bartın illerin Vali Yardımcılarının katılımının yanı sıra AB Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilciliği, Çanakkale Sahil Güvenlik Komutanlığı, Trakya Kalkınma Ajansı ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisinden temsilcilerin katılımı ile yapılmıştır. Ayrıca Doğu Makedonya Bölgesi Başkan Yardımcısı-Balkan ve Karadeniz Bölgesel Komisyonu Başkanı Pavlos DAMIANIDISDanışmanı Despina PANAGIOTOPOULOU, BBSRC Ulaşım, Tarım ve Kalkınmadan Sorumlu Direktör Patrick ANVROIN de toplantıya katkı sağlamıştır

 Ulusal CPMR (Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı) Toplantısı Yapıldı

Edirne Valisi, (CPMR) Polit Büro Üyesi Hasan DURUER, "Avrupa Birliği (AB) bir aile ve Türkiye'nin bu aileye girme konusundaki kararıysa kesindir " dedi ve AB'nin bir medeniyet projesi olduğunu söyledi. AB'nin insan hakları, demokrasi ve çağdaşlaşma konularında dünyanın kabul ettiği en büyük projelerden biri olduğunu belirten Vali Hasan DURUER, Türkiye'nin bu konuda sıkıntılar yaşasa da girmek için mücadele ettiğini ifade etti. 
BBSRC Başkanı Pavlos DAMIANIDIS; Balkan ve Karadeniz Bölgesel Komisyonun kuruluşu, amacı, faaliyet alanları ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler sunmuştur. Ayrıca Avrupa Komisyonu’nun 2014-2020 yıllarını kapsayan finansal verilerinden söz etmiştir. Uluslar arası işbirliğinin teşvik edilmesinde CPMR’a ve BBSRC’ye Türkiye’den daha çok ilin üye olmasını beklediklerini ifade etmiştir.

 Ulusal CPMR (Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı) Toplantısı Yapıldı

CPMR - Ulusal Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı Toplantısında, Edirne Vali Yardımcısı ve CPMR alt Komisyonu olan Balkan ve Karadeniz Bölgesel Komisyonu 1. Başkan Yardımcısı  Dr. Ayhan ÖZKAN Avrupa Birliği’nin kuruluş süreci, CPMR ve BBSRC çalışmaları hakkında detaylı bilgiler sunmuştur.

Toplantı; Dış İşleri Bakanlığı Edirne Temsilciliği Elçi Metin KILIÇ, Balkan ve Karadeniz Bölgesel Komisyonu Ulaşım-Tarım ve Kalkınmadan sorumlu direktör Patrick ANVROIN, Avrupa Birliği Bakanlığı Mali İşler Başkanlığı Uzman Yardımcısı, Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanı ve Avrupa Birliği Eşgüdüm Merkezi Program Sorumlusu sunumlarıyla tamamlanmıştır.   


Güncelleme: 17/12/2012 / Hit: 6,021