ENGLISH
  Güncelleme: 19/07/2012

* "Gençlik ve Politika" konulu Uluslararası Yaz Kampı İstanbul'da başladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa yürütülen ve TBMM ile Avrupa Parlamentosu ve AB üyesi ülkelerin parlamentolarındaki milletvekilleri arasındaki diyaloğu geliştirerek, TBMM'nin AB üyelik müzakereleri sürecine ilişkin rolünü azami seviyeye çıkarmayı hedefleyen "Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog Projesi" kapsamında düzenlenen ve 10- 12 Temmuz 2012 tarihlerinde İstanbul ve Edirne'de gerçekleştirilecek olan "Gençlik ve Politika" konulu Uluslararası Yaz Kampı İstanbul'da başladı.
Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki bilgi ve anlayışın geliştirilmesine katkıda bulunma, bunun yanında tanıtım ve görünürlük faaliyetlerinin artırılması yoluyla Türkiye’nin AB’ye katılım sürecindeki fırsat ve güçlükler konusunda farkındalık yaratma amacını taşıyan koordinatörlüğünü TBMM- AB Uyum Komisyonu Başkanı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Mehmet TEKELİOĞLU'nun yürüttüğü proje çerçevesinde düzenlenen Yaz Kampına TBMM'den ve AB ülke parlamentolarından milletvekillerinin yanı sıra, üst düzey yöneticiler ile AB uzmanları katılıyor.

İstanbul'da başlayan ve TBMM’deki en genç milletvekili Muhammet Bilal Macit, Estonya- Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Kadri SIMSON ile TBMM- AB Uyum Komisyonu Başkanı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Mehmet TEKELİOĞLU'nun açılış konuşmaları ile başlayan bu kampa Edirne'den ise Milletvekili Kemal DEĞİRMENDERELİ ve Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN katıldılar.

 


Güncelleme: 19/07/2012 / Hit: 5,785