ENGLISH
  Güncelleme: 20/12/2011

* Gönüllü Buluşmalari Toplantisi

Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan Gönüllü Türkiye Sosyal Katılım ve Değişim Projesi Sorumlularından Şebnem Şahin, 2011 yılının, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından potansiyel gönüllülere, karar alıcılara ve sivil toplum örgütlerine ulaşmak ve çeşitli etkinliklerle gönüllülük bilincini artırmak amacıyla ''Avrupa Gönüllülük Yılı'' ilan edildiğini hatırlattı.

Gönülülüğü, bir bireyin maddi karşılık beklemeden ya da başka bir çıkar beklentisi içinde olmadan bir toplumsal girişimin etkinliklerine destek olması olarak tanımlayan Şahin, Türkiye'de gönüllü faaliyetlerine katılım oranının bazı ülkelerle kıyaslandığında düşük olduğunu belirtti.

Etkinlik kapsamında, Ulusal Ajans AB Gençlik Programları eğitmenlerinden Tuğba Çanşalı ile Bugay Turhan, katılımcılara Gençlik ve Hayat Boyu Öğrenme programları hakkında bilgi verdi.

/edirne_gonullu_bulusmalari

Katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona eren etkinliğe, Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Kutlu'nun yanı sıra çok sayıda daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Güncelleme: 20/12/2011 / Hit: 4,969