ENGLISH
  Güncelleme: 20/12/2011

* Uyum Konferansı Kavala'da Yapıldı

Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, Samsun, Sinop ve Trabzon il özel İdarelerinin üye olduğu Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı (CPMR) çalışma komisyonlarından Balkan ve Karadeniz İşbirliği Komisyonu (BBSRC) tarafından düzenlenen "AB Uyum Politikaları" konulu konferans Yunanistan'ın Kavala kentinde yapıldı. Konferansta ağırlıklı olarak 2014 - 2020 yılları arasında üye bölgelerde dengeli bir kalkınma ve bölgesel uyum çısından izlenmesi gereken stratejiler ele alındı.
Konferans Kavala Belediye Başkanı Simitsis KOSTiS, Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi Valisi Aristides GIANNAKIDIS , BBSRC Başkanı Pavlos DAMIANIDIS, BBSRC Başkan Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN ile Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı (CPMR) Başkanı Jean-Yves LE DRIAN ‘ın açılış konuşmaları ile başladı.
Üç oturum halinde yapılan konferansta CPMR Genel Sekreteri Eleni MARIANOU , Bölgeler Komitesi Başkanı Dirk BRESSO Avrupa Komisyonu DG REGIO Genel Direktörü Dirk AHNER, Yunanistan Gelişim, Rekabet ve Denizcilik Bakan Yardımcısı Socratis XINIDIS, Yunanistan Sağlık ve Sosyal Dayanışma Bakan Yardımcısı Michalis TIMOSIDIS ile Adalet, Yunanistan Şeffaflık ve İnsan hakları Bakan Yardımcısı Georgios PETALOTIS birer sunum yaptılar.
Konferans Kavala Belediye Başkanı Simitsis KOSTiS'in ev sahipliğinde yapıldı.

edirne_uyum_konferansi_kavala_da_yapildi

Batı Trakya Türklerinin temsilcilerinin de izlediği Konferansa Türkiye'den Edirne Vali Yardımcısı ve Balkan ve Karadeniz İşbirliği Komisyonu (BBSRC) Başkan Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN ile Türkiye Gümülcüne Başkonsolosu Mustafa SARNIÇ katıldı.


Güncelleme: 20/12/2011 / Hit: 5,197