ENGLISH
  Güncelleme: 21/10/2011

* 19 Eylül 2011 Tarihli Yerel Yönetim Reformu Bölge Çalıştayı

Yerel Yönetim Reformu'na ilişkin Strateji Belgesi hazırlanması amacı ile yürütülen çalışmaların ikinci aşamasında, yerel düzeyde ilgili paydaşlar, görüş ve önerilerin derlenmesi ve değerlendirilmesi amacı ile İstanbul'da buluştu.

Yerel Yönetim Reformuna İlişkin çalışmaların ikinci aşaması İstanbul Bölge Çalıştayı toplantısı ile başladı. Toplantı, İçişleri Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı yetkilileri ile İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve  Mahalli İdareler Genel Müdürü Yavuz Selim Köşker'in konuşmalarıyla açıldı.

Türkiye'de Yerel Yönetim Reformu Uygulamasının Devamına Destek Projesi, İçişleri Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği'nin mali, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) teknik desteği ile Avrupa Birliği - Türkiye Katılım Öncesi Mali İş Birliği Programı çerçevesinde yürütülüyor.

Proje, yerel yönetimlere ilişkin yeni politikaların ve yasaların etkin biçimde uygulanması için İçişleri Bakanlığı'nın (özellikle de Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, valilik ve kaymakamlıkların), yerel yönetim birliklerinin, yerel yönetimlerin idari kapasitelerinin ve bu kurumlar arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesini amaçlıyor.

Bu çerçevede düzenlenen İstanbul Bölge Çalıştayı'na İstanbul, Kocaeli, Edirne ve Bursa'dan Valilik, İl Özel İdareleri ve Belediye temsilcileri katıldı. Çalıştaya  Edirne'den Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Çetin ve İl Genel Meclisi Başkanı Nusret Uybaş ve Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik iştirak ettiler.


Güncelleme: 21/10/2011 / Hit: 4,798