ENGLISH
  Güncelleme: 24/10/2011

* IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı Ortaklık Forumu Edirne'de Gerçekleşti

IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında Programın Yönetim Otoritesi. Bulgaristan Bölgesel Bayındırlık ve Kalkınma Bakanlığı, Ulusal Otorite Avrupa Birliği Bakanlığı, Ortak Teknik Sekretarya Hasköy ve Ortak Teknik Sekretarya Destek Ofisi olan Edirne Valiliği Avrupa Birliği Eşgüdüm Merkezi tarafından, Balkan Kongre Merkezi'nde Ortaklık Forumu düzenlendi.

Avrupa Birliği Bakanlığı temsilcisi İrem Özgür'ün konuşmasıyla başlayan Forum Bulgaristan Bölgesel Bayındırlık ve Kalkınma Bakanlığı temsilcisi Valentin Trifonov'un konuşmalarıyla devam etti. Ardından Edirne Valiliği Avrupa Birliği Eşgüdüm Merkezi Koordinatörü Çiğdem Dönertaş Ortak Teknik Sekretarya olarak görev ve sorumluluklarından bahsetti. Programın Ağ Kurma aktiviteleri bölümünde Trakya Kalkınma Birliği ve Trakya Üniversitesi'nin 1. Teklif Çağrısı sonucu kabul ve halen uygulanmakta olan projeleri tanıtıldı.

Avrupa Birliği Bakanlığı temsilcisi Semiha Öztürk ve Ortak Teknik Sekretarya Müdürü Ivan Delchev'in 2. Teklif Çağrısı hakkındaki kısa sunumlarının ardından proje hazırlamak isteyen kurum ve kuruluş temsilcileri söz alarak kendilerini tanıttılar. Daha sonra potansiyel başvuru sahiplerinin öncelik alanlarına göre yuvarlak masa etrafında yaptıkları birebir görüşmelerin ardından sona erdi.

ipa_ortaklik_forumu_13ekim2011

 


Güncelleme: 24/10/2011 / Hit: 5,902