ENGLISH
  Güncelleme: 10/11/2011

* 9 Mayıs 2011 Avrupa Günü Kutlaması

Çanakkale'de ‘9 Mayıs Avrupa Günü' 8-14 Mayıs tarihleri arasında planlanan etkinlikler kapsamında kutlanmıştır. Hafta etkinlikleri kapsamında; tüm hafta boyunca Çanakkale belediyesi şehir içi otobüslerindeki ekranlarda ve belediyenin şehir merkezinde bulunan LED panosunda ABGS tarafından gönderilen kısa film ve AB sloganları gösterimi yapılmıştır. Aynı gösterim GESTAŞ A.Ş.'nin boğaz taşımacılığında kullandığı feribotlardaki LCD ekranlarda da hafta boyunca devam etmiştir.

9 Mayıs'ta Belediye Sosyal Tesislerinde bir bilgilendirme standı açılmıştır. 10 Mayıs'ta Ezine İlçesinde bir bilgilendirme toplantısı yapılmış ve 11 Mayıs Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Dardanos Yerleşkesinin şenlik alanında ise bir AB standı açılmıştır.

files/ILFaaliyetleri/canakkale/canakkale_9mayis2011_avrupagunu1.jpg

Belediye Sosyal Tesislerinde açılan stantta, Valilik ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Avrupa günü ve AB konulu tanıtıcı kitap, broşür, dergi, tişört ve şapka dağıtımı yapılmıştır. Bölge halkı, kamu kurumu temsilcileri ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin de davet edildiği açılışta AB temas noktası Vali Yardımcısı Ali PARTAL günün öneminden ve tarihçesinden bahsederek AB uyum süreci hakkında katılımcılara bilgi vermiştir.

Aynı zamanda AB ile ilgili kısa film ve sloganların gösterimleri stant alanında gün boyu devam etmiştir. Çanakkale halkı ve STK temsilcileri konu ile yakından ilgilenmişler ve beğenilerini dile getirmişlerdir.

Vali yardımcısı Ali PARTAL'ın tanıtım konuşmasının ardından, Çanakkale Valiliği AB Proje Koordinasyon Birimi görevlileri stantta dağıtımı gerçekleştirilen broşür ve kitapçıklarla ilgili olarak katılımcılara bilgi vermiştir.

10 Mayıs'ta da devam eden Avrupa Günü programı kapsamında, Ezine ilçesinde ÇOMÜ Meslek Yüksek Okulunda AB standı kurulmuş olup bir bilgilendirme eğitimi verilmiştir. Eğitime AB temas noktası Vali Yardımcısı, Ezine Kaymakamı, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü, Ezine Belediye Başkanı, kamu kurumu ve STK temsilcileri katılmışlardır. AB bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Yardımcısı Ali PARTAL, konuşmasında ‘9 Mayıs Avrupa Günü' ve önemi, AB'nin kurumsal yapısı, hibe ve fonlarından nasıl faydalanılabileceği gibi konulardan bahsetmiştir.

Vali Yardımcısının konuşmasının ardından Çanakkale Valiliği AB Proje Koordinasyon Birimi tarafından başvuruda bulunulabilecek programların içeriklerinden bahsedilmiş, açık hibe duyuruları ile ilgili bilgi verilmiştir. Eğitimin ardından düzenlenen kokteylde de katılımcılara, broşür ve kitapçık dağıtımı yapılmıştır.

files/ILFaaliyetleri/canakkale/canakkale_9mayis2011_avrupagunu2.jpg

11 Mayıs'ta ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesinde gerçekleştirilen Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen organizasyonda açılan AB Standı ile üniversite gençliğine hem ‘9 Mayıs Avrupa Günü' hem de AB uyum süreci hakkında bilgi verilmiştir. Geniş bir kitleye ulaşılarak gerekli tanıtım yapılmıştır. Stant kapsamında broşürlerin yanında ABGS logolu tişört, şapka ve kalem dağıtılmıştır.

 

 

 

 


Güncelleme: 10/11/2011 / Hit: 6,308