ENGLISH
  Güncelleme: 20/03/2015

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır’ın 21 Mart Nevruz Mesajı

Nevruz Bayramını coşkulu bir heyecanla kutluyoruz. Nevruz adına yarışır bir şekilde umut dolu yeni başlangıçların, sevinç ve neşeyle kutlandığı bir gündür.

Bu kutlu bayramın asırlardır Balkanlardan Sibirya’ya,  Kafkaslardan, Ortadoğu’ ya kadar uzanan büyük bir coğrafyada aynı ruh ve heyecanla kutlanması ve hep huzurun ve mutluluğun başlangıcı olarak kabul edilmesi, bu ülkeler ve halklar arasındaki tarihi ve kültürel ortaklığın eşsiz bir örneğidir. 

Nevruz bu büyük coğrafyada yaşayan halklar için aynı zamanda barışın ve kardeşliğin en önemli sembolüdür. Bizlere hepimizin kardeş olduğunu, hepimizin aynı kökten, aynı ruhtan geldiğimizi hatırlatan en güzel vesiledir. Nevruz’da bu anlayışla yakılan kutlama ateşi gönüllerimizdeki sevginin, dostluğun ve kardeşliğin en önemli simgesidir. 

Başta aziz milletimiz olmak üzere bütün bölge halklarının Nevruz Bayramı’nı kutluyor ve Nevruz’un adı gibi tazelenmeye yol açmasını ve aramızdaki sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmesini diliyorum. Güncelleme: 20/03/2015 / Hit: 4,252