ENGLISH
  Güncelleme: 28/05/2013

* VABpro AB Uzmanlık Eğitimi Programı Başladı

“Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi” kapsamında düzenlenen AB Uzmanlık Eğitimi Programı’nın açılış oturumu, 27 Mayıs 2013 tarihinde Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Sayın Bülent ÖZCAN, ODTÜ AB çalışmaları Merkezi Direktörü Sayın Prof. Dr. Atila ERALP ve AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Koordinatör Sayın Dr. İlksen Hilal YILDIR’ın katılımlarıyla ODTÜ Avrupa Çalışmaları Merkezi’nde yapıldı.

AB Uzmanlık Eğitimi Programı, valilik AB birimi temsilcilerinin katılımlarıyla 27-31 Mayıs 2013ve 10-14 Haziran 2013 tarihlerinde iki aşamalı olarak tamamlanacak. Program kapsamında “Avrupa Birliği Hakkında Temel Bilgiler”, “Avrupa Birliği Hukuku”, “Avrupa Birliği Politikaları”, “Türkiye’nin AB Müktesebatına Uyum Süreci” ana başlıklarında verilecek seminerlerin yanı sıra interaktif oturumlar ve Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Merkezi Finans ve İhale Birimi ile Ulusal Ajans’a ziyaretler gerçekleşecek.

“Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi” (VABPro) Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı kapsamında, Avrupa Birliğine katılım sürecinde gerçekleştirilen reformların tam olarak hayata geçirilmesi, takibinin sağlanması ve halk nezdinde AB’ye üyelik sürecimizin daha sağlıklı anlaşılabilmesi amacıyla geliştirilmiştir. VABpro, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından illere yönelik olarak uygulanmış ve uygulanmakta olan projeleri tamamlayıcı niteliktedir. Avrupa Birliği Bakanlığı koordinasyonunda 20 pilot ilde (Adıyaman, Aksaray, Amasya, Antalya, Bartın, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzincan, Hatay, Isparta, İstanbul, Kahramanmaraş, Karaman, Manisa, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon ve Yalova) 2 yıl süreyle uygulanacak projenin toplam bütçesi 1.950.000 Avro’dur.


Güncelleme: 28/05/2013 / Hit: 6,585