ENGLISH
  Güncelleme: 05/07/2012

* Ankara AB’ye Hazırlanıyor Projesi Tüm Hızıyla Sürüyor

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen BAĞIŞ, Ankara Valisi Sayın Alaaddin YÜKSEL ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih GÖKÇEK’in 27 Mart 2012 tarihinde imzaladıkları işbirliği protokolü ile hayata geçen ve Avrupa Birliği Bakanlığı, Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğinde yürütülen Ankara Avrupa Birliği’ne Hazırlanıyor Projesi tüm hızıyla sürüyor.

Proje çerçevesinde Haziran ve Temmuz ayları içinde gerçekleştirilen Avrupa Birliği Kültür, Eko-İnovasyon ve 7. Çerçeve Programları eğitimleri ile Ankara’da 300’ü aşkın yerel yönetim, sivil toplum kuruluşu ve özel sektör temsilcisine Birlik Programları tanıtımı yapılıp, başarı hikâyeleri paylaşıldı. Söz konusu bilgi günlerinde yer alan katılımcıların bu programlara proje hazırlamaları teşvik edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu bu bilgi günlerine uzmanları ile destek veren kurumlar oldular.

Ankara AB’ye Hazırlanıyor Projesi kapsamında daha önce de Ankara Gençlik Parkında gerçekleştirilen 9 Mayıs Avrupa Günü etkinlikleri çerçevesinde Ankara AB Projeleri Fuarı düzenlenmiş ve Ankara İlinde uygulanmış ve uygulanması devam eden Avrupa Birliği Projelerinin çıktıları fuar ziyaretçileri ile paylaşılmıştı.

12 ay sürmesi planlanan projede diğer bazı Birlik Programlarına yönelik bilgi günlerine ek olarak AB Müktesebatı ve yerelde uygulamaları seminerleri, Ankara İli En Başarılı AB Projeleri Yarışması ve Ankara’nın çeşitli ilçelerinde Ankara’nın AB Projeleri Sergileri açılması planlanıyor. Proje kapsamında çıkarılacak bir dizi yayın ile de söz konusu faaliyetlerin ötesinde çok sayıda Ankaralıya ulaşılarak Avrupa Birliği üzerine farkındalık yaratılması amaçlanıyor.


Güncelleme: 05/07/2012 / Hit: 9,103