ENGLISH
  Güncelleme: 14/06/2012

* Ankara AB'ye Hazırlanıyor Projesi Kapsamında Kültür Programı Eğitimi Düzenlendi

Avrupa Birliği Bakanlığı koordinasyonunda Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yürütülen “Ankara AB’ye Hazırlanıyor” projesi kapsamında ülkemizde genel koordinasyonu Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen Kültür Programına yönelik eğitim düzenlendi. 12-13 Haziran 2012 tarihlerinde düzenlenen eğitimlerin ilk günü yerel yönetimlere ikinci günü ise özel kuruluşlara yönelik olarak gerçekleştirildi.  

Eğitimin açılış konuşmaları birinci gün Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Sayın Bülent ÖZCAN, ikinci gün ise Ankara Vali Yardımcısı Sayın Dr. Şentürk UZUN tarafından yapıldı. Söz konusu eğitim ile Ankara ilindeki ilgili kurum ve kuruluşların Kültür Programı hakkında bilgilendirilerek, bu programa ülkemizden yapılan başvuruların artırılması hedeflenmektedir.

Ankara AB’ye Hazırlanıyor projesi ile Ankara ilindeki kurum ve kuruluşların proje kapasitelerinin geliştirilerek AB mali yardımlarından daha etkin yararlanması amaçlanmaktadır. Bu çerçevede ileriki dönemlerde farklı AB hibe programlarına yönelik eğitimler düzenlenecektir.


Güncelleme: 14/06/2012 / Hit: 5,701