ENGLISH
  Güncelleme: 04/05/2012

2012 Dostluk ve Barış Rallisi’ni İstanbul’dan Egemen Bağış Uğurlayacak

T.C.

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

BASIN DUYURUSU

 2012 Dostluk ve Barış Rallisi’ni İstanbul’dan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Uğurlayacak

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği İletişim Stratejisi çerçevesinde bir sivil toplum girişimi olarak desteklenen 2012 Allgau-Orient Dostluk ve Barış Rallisi’ni İstanbul’dan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış uğurluyor.

Dünyanın sayılı macera rallilerinden biri olan ve toplumlar arası iletişimi ve kültürel paylaşımı artırmayı amaçlayan Allgau-Orient’in, Almanya’nın güneyinden başlayarak Azerbaycan’da sona eren rotasında en uzun güzergâhını, Avrupa kıtasında Türkiye oluşturuyor.

Edirne’den Türkiye’ye giriş yapan rallinin İstanbul etabı, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımıyla 4 Mayıs 2012 Cuma günü saat 15.00’te Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleşecek törenle başlayacak. Törene, Bakan Bağış’ın yanı sıra, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da katılacak.

4 Mayıs’ta İstanbul’dan çıkış yapacak olan ralliciler, Türkiye’de Sakarya, Kocaeli, Düzce, Bolu, Çankırı, Çorum, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Bayburt, Erzurum, Ağrı, Ağrı Dağı, Iğdır, Kars ve Ardahan’dan geçecek.

Ralliye, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 20 ülkeden 111 takım, 666 yarışçı ve 355 otomobil katılıyor.

Basına saygıyla duyurulur.Güncelleme: 04/05/2012 / Hit: 8,158