ENGLISH
  Güncelleme: 02/11/2011

* Edirne-Kırklareli Eğitim Yolunda Projesi Başladı

Edirne Valiliği Avrupa Birliği Eşgüdüm Merkezi tarafından hazırlanan,  Kırklareli Valiliği'nin ortak olduğu ve Proje Döngüsü Yönetimi kapsamında eğitici yetiştirmeyi amaçlayan "Edirne-Kırklareli Eğitim Yolunda" isimli projenin eğitimleri 24 Ekim 2011 tarihinde başladı.

 

Trakya Kalkınma Ajansı'nın Temmuz-Ağustos dönemi teknik yardım Programı kapsamında uygulanan proje çerçevesinde eğitimler 24-28 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi.

 

Bu eğitimler ile kamu kurum ve kuruluşlarının, yerel yönetimlerin ve sivil toplum kuruluşlarının proje üretme ve uygulama kapasitesinin gelişmesine önemli bir katkı sağlanması amaçlanıyor. Kurum içerisinde yetişmiş olan proje personeli sayesinde dışarıdan ücret karşılığı proje danışmanlık hizmeti alınmayacağı gibi tüm kurum ve kuruluşlar bünyesinde bölgenin ihtiyaçları daha net olarak görülecek ve proje fikri geliştirme ve proje uygulama kapasitesinde artış sağlanacak.

 

Proje kapsamında Edirne Valiliği, İl Özel İdaresi, Kaymakamlıklar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  Edirne Belediyesi, Trakya Üniversitesi, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı, Uzunköprü AB Projeler ve Eşgüdüm Merkezi, Sivil Toplum Kuruluşları ve Edirne Barosundan daha önce Proje Döngüsü Eğitimi almış ve en az iki proje yazmış ya da uygulamış olan 18 kişi eğitim almaktadır.

 

Eğitimin ilk ayağı ise 18-22 Ekim 2011 tarihlerinde Kırklareli'nde verilmiştir.

 

/edirne_kirklareli_egitim_yolunda_projesi_basaladi_24_10_2011

 


Güncelleme: 02/11/2011 / Hit: 4,945