ENGLISH
  Güncelleme: 08/06/2011

* 27 Mayıs 2011 Tarihli Bilgilendirme Toplantısı

Edirne Valiliği Avrupa Birliği Eşgüdüm Merkezi ile Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen "Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı" 27.05.21011 Cuma günü Edirne Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği 3. sınıf öğrencilerinin katıldığı toplantının açış konuşmasını Avrupa Birliği Eşgüdüm Merkezi Koordinatörü Semih SAYHAN yaptı. Bilginin paylaşıldıkça çoğaldığı, düşüncenin paylaşıldıkça geliştiği, deneyimin ise paylaşıldıkça insanı geliştirdiği düşünüldüğünde "Bilgilendirme Toplantıları"nın öneminin arttığını belirten SAYHAN, Sınır Ötesi İşbirliği ve Eğitim Programları ile ilgili çalışmaların arasında Eğitim ve Bilgilendirme Toplantılarını da sürdürdüklerini, bu çalışmalarının karşılığının ileriki yıllarda alınacağını ifade etti. Sayhan daha sonra, toplantıya katılan Trakya Üniversitesi öğrencilerinin benzeri çalışmalarda etkin olmalarını, çalışmalarını paylaşmayı kendilerinden esirgememelerini istedi.

Semih SAYHAN'ın konuşmasının ardından Avrupa Birliği Eşgüdüm Merkezi Eğitim Programları Sorumlusu Şahin ZEBEK toplantıya katılan öğrencilere AB Eğitim ve Gençlik Programları ile ilgili genel bir sunum yaptı. Şahin ZEBEK daha sonra "Gençlik Programları" ile ilgili ayrıntılı bir sunum yaptı. Sunumunda "Gençlik Programları" kapsamında proje üretilmesinde dikkat edilecek konuları iyi uygulamalardan aldığı örneklerle destekleyerek, proje başvurusundan projenin tamamlanmasına dek olan tüm süreci anlattı.

Toplantının öğleden önceki son bölümünde ise Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi KOKİNO Öğrenci Topluluğu Başkanı Musa Murat ÇALIŞKAN kendileri tarafından yürütülen ve  tamamlamış oldukları Aydınlık Yarınlar için Beyaz Bir Dokunuş" adlı Gençlik Projesi'ni anlattı. Proje ile ilgili deneyimlerini topluluk adına tüm katılımcılarla paylaşan ÇALIŞKAN projenin yazılması öncesi, yazılması sırasında ve yürütülmesi sırasında karşılaştıkları sorunları ve bu sorunları çözme yöntemleri ile çözüme destek veren kişi, kurum ve kuruluşların projenin gerçekleştirilmesinde kendilerine moral verdiğini belirtti.

Toplantının öğleden sonraki bölümünde ise Avrupa Birliği Eşgüdüm Merkezi Sınır Ötesi İşbirliği Programları Sorumlusu ve Avrupa Birliği Bilgi Merkezi Koordinatörü Çiğdem DÖNERTAŞ Trakya Üniversitesi öğrencilerine Proje Döngüsü Yönetimi konusunda bilgi verdi.

Bilgilendirme_toplantısı_27.05.11


Güncelleme: 08/06/2011 / Hit: 5,561