2015-2016 Akademik Yılı Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı Sözlü Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adayların Listesi Belirlendi - AB BAKANLIĞI

2015-2016 Akademik Yılı Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı Sözlü Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adayların Listesi Belirlendi

Avrupa Koleji 2015-2016 akademik yılı Yüksek Lisans Burs Programı sözlü sınavına girmeye hak kazanan adaylar Avrupa Koleji akademik birimleri tarafından yapılan ön değerlendirme sonucunda belirlenmiştir. Adaylar 5-6 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara’da, Avrupa Birliği Bakanlığında (TOBB İkiz Kuleler, C Kule 9.Kat Toplantı Salonu, Çankaya/ANKARA, Tel: +90 312 218 1723) isimlerinin karşısında yer alan tarih ve saatte mülakata alınacaklardır.

Adayların sınava gelirken yanlarında T.C. kimlik numarasını içeren Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanını bulundurmaları zorunludur. Adayların kendileri için belirlenen mülakat saatinden en az 1 saat önce nüfus cüzdanları ile birlikte Avrupa Birliği Bakanlığı C Kule 9.Kat Toplantı Salonunda hazır olmaları gerekmektedir.

İngilizce ve Fransızca dillerinde gerçekleştirilecek sözlü sınavda, adayların İngilizce ve Fransızca dil hakimiyetleri, analiz ve muhakeme yetenekleri, Avrupa Birliği ve Türkiye-AB ilişkileri konularında genel bilgi düzeyleri, kişisel ve sosyal yetenekleri ve motivasyon düzeyleri değerlendirilecektir. Mülakat sonucunda, başarılı bulunan adayların eğitim göreceği bölümler de belirlenecektir.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, başvurdukları bölüm göz önünde bulundurularak düzenlenmiş olup herhangi bir başarı sıralaması içermemektedir. Söz konusu adaylarla e-posta yoluyla da iletişime geçilecektir. Sürece ilişkin sorular için ckocturk@ab.gov.tr ve bakyol@ab.gov.tr adreslerinden bilgi alınabilir.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programına ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız.

Sayfa görüntüleme sayısı:4701
Son güncelleme tarihi: 2015-04-24 09:55:20