Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı Türk Yararlanıcılarının Dikkatine - AB BAKANLIĞI

Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı Türk Yararlanıcılarının Dikkatine

Sayın Proje Faydalanıcıları,

Sizlerden son günlerde alınan sorulardan ve bildirimlerden anlaşıldığı kadarıyla, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Kırklareli Valiliği tarafından uygulanan bir proje kapsamında bölgedeki tüm aktörlere PRAG Satın Alma Usulleri hakkında bir eğitim verilmiştir.

Bilindiği üzere Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının ihale usüllerinin uygulaması PRAG kurallarına göre yapılmakta ancak bu Program, uygulama ile ilgili bazı ayrıntılarda diğer hibe programlarından farklılıklar gösterebilmektedir.

 

Bu nedenle geçen hafta tarafınıza verilen eğitim sırasında belirtilen hususlardan diğer programlar kapsamında uyguladığınız projelerde faydalanabilecek olmanızla beraber, Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında uygulamakta olduğunuz projenizle ilgili olarak sadece Yönetim Makamı olan Bulgaristan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı, Programın Ulusal Otoritesi olan Avrupa Birliği Bakanlığı, Programın Haskovo’daki Ortak Teknik Sekretarya Ofisi ve Edirne’deki Destek Ofisi tarafından yapılan bilgilendirmelere itibar etmeniz gerekmektedir.

Olabilecek sorularınızı öncelikle Edirne Ofisimize iletebileceğinizi ve bunu jtsedirne@ab.gov.tr elektronik posta adresi aracılığıyla yapmanızın önemini tekrar vurgulamak isteriz. Öncelikle Programın Uygulama Rehberi (PIM) sizin ana referans belgeniz olmalıdır. Bunun dışında Avrupa Birliği Bakanlığının ve Programın internet sayfalarını da takip etmeniz önem arz etmektedir.

 

Uygulama sırasında her zaman size destek vermeye hazır olduğumuzu tekrar hatırlatmak isteriz.

Sayfa görüntüleme sayısı:3092
Son güncelleme tarihi: 2015-03-09 14:00:55