Yerel Yönetimler İçin Avrupa’dan Yenilikçi Uygulamalar Transferi Bölgesel Çalıştayı İstanbul’da Düzenleniyor - AB BAKANLIĞI

Yerel Yönetimler İçin Avrupa’dan Yenilikçi Uygulamalar Transferi Bölgesel Çalıştayı İstanbul’da Düzenleniyor

Valiliklerin AB Sürecinde Etkinliğinin Artırılması Projesi kapsamında 31 Ekim 2013 tarihinde Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış’ın himayelerinde İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde  “Yerel Yönetimler İçin Avrupa’dan Yenilikçi Uygulamalar Transferi Bölgesel Çalıştayı” düzenlenecektir. Çalıştaya 81 ilden Valilik AB Birimleri başta olmak üzere yenilik transferi projesi uygulamayı planlayan kurum temsilcileri davetlidir.

Çalıştayda bugüne kadar uygulanmış başarılı projeler ve 2014-2020 döneminde eğitim ve gençlik programları kapsamındaki yeni fırsatlara ilişkin bilgilendirmede bulunulacaktır. Ayrıca Avrupa Birliği Bakanlığı’nın yerel düzeyde yürütülen çalışmalara ilişkin hizmete açacağı “Yerelde AB” internet sitesinin (www.yereldeab.org.tr )tanıtımı yapılacak ve yerelde yürütülen çalışmalar kapsamında hazırlanmış yayınların dağıtımı yapılacaktır. Çalıştay süresince Yenilik Transferi Projeleri Ürün Sergisi de katılımcıların ziyaretine açık olacaktır.

Sayfa görüntüleme sayısı:6816
Son güncelleme tarihi: 2013-10-23 12:17:06