2013-2014 Akademik Yılı Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı Sözlü Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adayların Listesi Belirlendi - AB BAKANLIĞI

2013-2014 Akademik Yılı Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı Sözlü Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adayların Listesi Belirlendi

Avrupa Koleji 2013-2014 akademik yılı Yüksek Lisans Burs Programı sözlü sınavına girmeye hak kazanan adaylar Avrupa Koleji tarafından yapılan ön değerlendirme sonucunda belirlenmiştir. Adaylar 2-3 Mayıs 2013 tarihlerinde Avrupa Birliği Bakanlığı İstanbul Ofisinde (Muallim Naci Cad. No: 18 Ortaköy/İstanbul, 0212 312 68 98) isimlerinin karşısında yer alan tarih ve saatlerde mülakata alınacaklardır.

Adayların sınava gelirken yanlarında T.C. kimlik numarasını içeren Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanını bulundurmaları zorunludur. Adayların kendileri için belirlenen mülakat saatinden en az 1 saat önce nüfus cüzdanları ile birlikte Avrupa Birliği Bakanlığı İstanbul Ofisinde hazır olmaları gerekmektedir.

İngilizce ve Fransızca dillerinde gerçekleştirilecek sözlü sınavda, adayların İngilizce ve Fransızca dil hakimiyetleri, analiz ve muhakeme yetenekleri, Avrupa Birliği ve Türkiye-AB ilişkileri konularında genel bilgi düzeyleri, kişisel ve sosyal yetenekleri ve motivasyon düzeyleri değerlendirilecektir. Mülakat sonucunda, başarılı bulunan adayların eğitim göreceği bölümler de belirlenecektir.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi alfabetik olarak düzenlenmiş olup herhangi bir başarı sıralaması içermemektedir. Söz konusu adaylarla e-posta yoluyla da iletişime geçilecektir. Sürece ilişkin sorular için avrupakoleji@ab.gov.tr adresinden bilgi alınabilir.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Sayfa görüntüleme sayısı:8958
Son güncelleme tarihi: 2013-04-12 17:46:14