"Türk Yerel Medyası AB Yolunda” Seminerlerinin İkincisi Balıkesir’de - AB BAKANLIĞI

"Türk Yerel Medyası AB Yolunda” Seminerlerinin İkincisi Balıkesir’de

T.C. 

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

 

BASIN DUYURUSU

“Türk Yerel Medyası AB Yolunda” Seminerlerinin İkincisi Balıkesir’de

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış’ın himayelerinde Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından desteklenen “Türk Yerel Medyası AB Yolunda” projesi devam ediyor. 

Proje kapsamındaki ikinci bölgesel bilgilendirme semineri 30-31 Ocak 2013 tarihlerinde Balıkesir’de gerçekleştirilecek.  

Seminer, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illerinde bulunan gazete, televizyon, dergi, radyo ve internet alanında çalışan yerel medya mensuplarının başvurularına açıktır.  

Balıkesir seminerine katılım için belirtilen illerden başvuruların alınmasına başlanmış olup, yerel medya mensuplarının başvurularının alınması için son tarih 18 Ocak 2013 Cuma günüdür.

Seminere katılım için başvurular internet üzerinden alınmakta olup, projeye ilişkin bilgilere ve seminer takvimine  http://www.turkyerelmedyasiabyolunda.org/ adresinden ulaşılabilir.

Türkiye çapında, gazete, televizyon, dergi, radyo, internet olmak üzere tüm yerel medya mensuplarına hitap eden “Türk Yerel Medyası AB Yolunda” projesi ile yerel medyanın, Türkiye’nin AB’ye katılım sürecini daha yakından takip edebilmesi ve sürece dâhil olması amaçlanıyor. 

Bu projeyle, Avrupa Birliği Bakanlığı, tüm yurda yayılarak yerel medyayla bir araya geliyor. Seminerlerde katılımcılara AB sürecimiz,  sürecin günlük hayatımıza etkileri, medyaya yönelik proje ve programlar ile çevre, enerji, tarım gibi sektörel konular hakkında bilgilendirme yapılıyor. Ayrıca katılımcılara, çalışmalarında AB sürecini takip etmelerini kolaylaştıracak bilgi ve belgeler de sunuluyor.

Bu kapsamda, yerel medya mensupları için özel olarak hazırlanan AB Rehberleri  katılımcılara dağıtılıyor.

Yerel medya temsilcilerimizin bu seminerlerden azami fayda sağlamasını ümit ediyor ve katılımlarını bekliyoruz.

Basına saygıyla duyurulur.

 

 

Sayfa görüntüleme sayısı:6965
Son güncelleme tarihi: 2013-01-09 10:39:36