* “İstanbul AB’ye Hazırlanıyor Projesi-Şehir Eşleştirme Programı” Başvuru Çağrısı Yayınlanmıştır - AB BAKANLIĞI

* “İstanbul AB’ye Hazırlanıyor Projesi-Şehir Eşleştirme Programı” Başvuru Çağrısı Yayınlanmıştır

“İstanbul AB’ye Hazırlanıyor Projesi-Şehir Eşleştirme Programı” Başvuru Çağrısı

26 Nisan 2012 tarihinde imzalanan protokol ile hayata geçen “İstanbul AB’ye Hazırlanıyor Projesi” kapsamında yürütülecek Şehir Eşleştirme Programı’nın başvuru çağrısı 7 Kasım 2012 itibarıyla yayınlanmıştır.

Türkiye Belediyeler Birliği’nin koordinasyonu, Avrupa Birliği Bakanlığı’nın desteği, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliği ile uygulanacak olan programın ana hedefi; İstanbul ilindeki 39 kaymakamlık ve ilçe belediyesinin AB üyesi ülkelerdeki muadil kuruluşlar ile AB müktesebatının yereldeki uygulamalarına yönelik bilgi ve deneyim alışverişi yapabilmelerini ve ortak projeler sunabilmelerini sağlamaktır.

Program kapsamında İstanbul ilindeki kaymakamlık ve ilçe belediyeleri uygun başvuru sahibi olarak değerlendirilecektir. Kaymakamlık ve ilçe belediyelerinin ayrı ayrı veya birlikte başvuru yapabilecekleri başvuru çağrısı sonucunda toplam 10 kaymakamlık ve/veya ilçe belediyesi ile yine AB ülkelerinden başvurular sonucunda seçilecek yerel yönetimler düzenlenecek çalıştayda bir araya getirilerek ortak temalar üzerinde eşleştirileceklerdir.

Şehir Eşleştirme Programı hakkında ayrıntılı bilgi vermek üzere Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış’ın katılımlarıyla 22 Kasım 2012 tarihinde İstanbul’da Şehir Eşleştirme Programı Tanıtım Toplantısı düzenlenecektir.

Duyuru Tarihi: 7 Kasım 2012

Son Başvuru Tarihi: 14 Aralık 2012

Ayrıntılı bilgi ve başvuru dokümanları:

 -Şehir Eşleştirme Programı Başvuru Çağrısı

 -Şehir Eşleştirme Programı Başvuru Formu

 

Sayfa görüntüleme sayısı:9426
Son güncelleme tarihi: 2012-11-07 14:41:19