2011-2012 Akademik Yılı Avrupa Koleji Master Burs Programı Sözlü Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adayların Listesi - AB BAKANLIĞI

2011-2012 Akademik Yılı Avrupa Koleji Master Burs Programı Sözlü Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adayların Listesi

 

Avrupa Koleji 2011-2012 Akademik yılı Master Burs Programı sözlü sınavına girmeye hak kazanan adaylar Avrupa Koleji tarafından yapılan ön değerlendirme sonucunda belirlenmiştir. Adaylar, 20-21 Haziran 2011 tarihleri arasında Avrupa Birliği Genel Sekreterliği İstanbul Ofisinde (Muallim Naci Cad. No: 18 Ortaköy/İstanbul, 0 212 312 68 87) isimlerinin karşısında yer alan tarih ve saatlerde mülakata alınacaklardır.

Adayların sınava gelirken yanlarında T.C. kimlik numarasını içeren Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanını bulundurmaları ve ibraz etmeleri zorunludur. Adayların kendileri için belirlenen mülakat saatinden en az 1 saat önce nüfus cüzdanları ile birlikte Avrupa Birliği Genel Sekreterliği İstanbul Ofisinde hazır olmaları gerekmektedir.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği, Avrupa Koleji Rektörü ve öğretim üyeleri, Türk akademisyenler, burs veren kuruluşların ve Türkiye Avrupa Vakfı'nın temsilcileri ile bir Avrupa Koleji mezununun katılımlarıyla oluşan Avrupa Koleji Türkiye Ulusal Seçici Kurulu tarafından mülakata alınacaklardır.

İngilizce ve Fransızca dillerinde gerçekleştirilecek sözlü sınavda, adayların İngilizce ve Fransızca dil hakimiyetleri, analiz ve muhakeme yetenekleri, Avrupa Birliği ve Türkiye-AB ilişkileri konularında genel bilgi düzeyleri, kişisel ve sosyal yetenekleri ve motivasyon düzeyleri değerlendirilecektir. Mülakat sonucunda, başarılı bulunan adayların eğitim göreceği bölümler de belirlenecektir.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi alfabetik olarak düzenlenmiş olup herhangi bir başarı sıralaması içermemektedir.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi için tıklayınız.

Sürece ilişkin sorularınız için temas noktası: AB işleri Uzman Yardımcısı Volkan Kocagül Tel: 0312 218 16 47, vkocagul@abgs.gov.tr

 

Sayfa görüntüleme sayısı:9825
Son güncelleme tarihi: 2011-06-07 11:04:28