Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programına İlişkin Başvuru Kılavuzu Taslağı İlgililerin Görüşlerine Açıldı. - AB BAKANLIĞI

Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programına İlişkin Başvuru Kılavuzu Taslağı İlgililerin Görüşlerine Açıldı.

Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programına ilişkin başvuru kılavuzunun taslak metni üzerinde ilgililerin katılımına açık bir danışma süreci başlatılmıştır. Taslak kılavuza verilecek görüşler, metnin son halinin hazırlanmasında yetkililerce dikkate alınacaktır.


Programın birinci teklif çağrısı kapsamında onaylanan başvuru kılavuzunun değil, taslak halinin kimi başvuru sahipleri tarafından temel alındığı, bu durumun da projelerin idari değerlendirme aşamasında elenmesine yol açtığı görülmüştür. Sıklıkla yapılan bu hatanın tekrarlanmaması açısından yayınlanan metnin henüz onaylanmamış olduğu ve asıl kılavuzun ileri bir tarihte yayınlanacağının vurgulanması büyük önem arz etmektedir.


Program kapsamında duyurulacak 2. teklif çağrısı için proje başvurusunda bulunacakların belgelerini hazırlarken kullanacakları şablonlar danışma sürecinin sonlandırılmasının ardından yayınlanacak nihai kılavuzda yer alacaktır.

 

Programın resmi internet sitesi aracılığıyla taslak klavuza ilişkin görüş vermek için tıklayınız.

 

Sayfa görüntüleme sayısı:7657
Son güncelleme tarihi: 2011-02-11 12:25:20